“Pożegnanie lokomotyw serii SU46” – AKTUALIZACJA

Jeszcze nie opadł kurz po świetlnie zorganizowanej imprezie “Fiatem po podsudeckiej”, a już 3 czerwca 2023 roku Klub Sympatyków Kolei z Wrocławia zaprasza na kolejną imprezę pt. “Pożegnanie lokomotyw serii SU46”, która odbędzie się w okolicy węzła kolejowego w Węglińcu.

“W związku ze zbliżającym się końcem eksploatacji lokomotyw SU46, Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu przygotował przejazd z ostatnią czynną przedstawicielką tych pięknych lokomotyw. Impreza ta odbędzie się w formie znanej z poprzednich przejazdów z SU45 tj. “Powrót SU45-079” oraz “Fiatem po podsudeckiej”. Trasa przejazdu oparta jest o miejsca, w których lokomotywy tej serii przez ostatnie kilkadziesiąt lat wykonywały pracę przewozową. Dodatkowego uroku dodadzą klimatyczne stacje kolejowe z zachowaną historyczną infrastrukturą kolejową taką jak semafory kształtowe czy relikty Śląskiej Kolei Górskiej. Wiele z tych miejsc jest na co dzień niedostępnych w ruchu pasażerskim…” – taką informację możemy przeczytać na stronie internetowej Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

Więcej informacji dotyczącej imprezy można znaleźć pod adresem: https://kskwroclaw.pl/pozegnanie-lokomotyw-serii-su46-03-06-2023/ oraz w mediach społecznościowych Klubu.

Trasa i zestawienie pociągu:

Wrocław Gł. – Węgliniec, Węgliniec – Wrocław Gł.:

SU45-079 + salonka 110A KSK Wrocław + kuszetka 110Ac KSK Wrocław (całość w malowaniu oliwkowym).

Węgliniec – Zgorzelec – Jerzmanki – Sulików – Krzewina Zgorzelecka – Turoszów – Krzewina Zgorzelecka – Jerzmanki – Sulików – Zawidów – Jerzmanki – Zgorzelec – Jerzmanki – Mikułowa – Zaręba – Lubań Śl. – Leśna – Lubań Śl.:

SU46-029 + salonka 110A KSK Wrocław + kuszetka 110Ac KSK Wrocław (całość w malowaniu oliwkowym).

Lubań Śl. – Gierałtów Wykroty – Węgliniec:

SU46-029 + SU45-079 + salonka 110A KSK Wrocław + kuszetka 110Ac KSK Wrocław (całość w malowaniu oliwkowym).

Węgliniec – Zgorzelec – Jerzmanki – Sulików – Jerzmanki – Lubań Śl.:

SU45-079 luzem.

Aktualizacja 29.05.2023r:

Organizator poinformował o specjalnej niespodziance. Na kliku stacjach w Zgorzelcu, Jerzmankach, Sulikowie i Lubaniu Śląskim pojawi się “luzem” SU45-079. Będzie więc możliwość sfotografowania dwóch lokomotyw podczas spotkania. Dodatkowo zaplanowano przejazd w podwójnej trakcji (SU46+SU45) na odcinku Lubań Śl. – Węgliniec.

Zdjęcia SU46-029 z wagonami retro:

Loading

Dodaj komentarz